Ebben a nagy hőségben nem mindig van az embernek kedve órákat a sütő mellett állni. Ez a saláta azért jó, mert nagyon finom, fehérjét is tartalmaz, percek alatt összedobható teljes értékű ebéd 😊
- 2 bögre főtt basmati rizs
- 1 lilahagyma
- 4 nagy paradicsom
- 1 kozerv (400 gr-os) kukorica
- 1 konzerv (400 gr-os) bab
- 1 csokor petrezselyem apróra vágva
- 2 lime leve
- 2-3 ek olívaolaj
- só
- 1 kk fokhagymapor
- 1 kk chilli (vagy 1 zöld csípős paprika felkarikázva)
A rizst főzd meg a szokásos módon. Darabold apróra a paradicsomot, a lilahagymát, tedd egy tálba, majd add hozzá a lecsepegtetett kukoricát és babot is. Add hozzá a fokhagymaport, a chillit, a sót, az olívaoljat és a 2 lime levét. Mehet bele az aprított petrezselyemzöld is. Forgasd össze jó alaposan az egészet. Legvégül keverd hozzá a főtt rizst is, és hagyd az ízeket szépen összeérni.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése