Szeretek gyorsan készíteni finomakat. Lesz itt sok balkáni étel, mert azok a kedvenceim. Olasz, görög és szerb receptek elsősorban. És persze a hagyományos ételek is helyet kapnak az oldalamon. Csak kipróbált recepteket fogtok itt találni, remélem, örömötöket lelitek bennük!
A habtejszínt közepes lángon kezd el melegíteni. A pudingport keverd el a porcukorral, és amikor a tejszín felmelegedett, add hozzá a pudingos porcukrot, és kevergetve főzd, amíg kezd szépen besűrűsödni. Ekkor vedd le a tűzről, add hozzá a fehér csoki kockákat, keverd, amíg elolvad, majd add hozzá a kókuszreszeléket is. Tedd hideg helyre hűlni, majd formálj a masszából golyókat. Mindegyik közepébe tegyél 1-1 szem mandulát, és forgasd kókuszreszelékbe. Nyugodtan készíts dupla adagot, mert gyorsan fogy :)
A gyümölcsöket darabold össze, és tedd egy nagyobb tálba. Add hozzá a befőtteket levével együtt, a mandulát, és öntsd fel az egészet a Sangriával. Add hozzá a porcukrot és a mézeskalácsfűszert, és jó alaposan keverd össze. Tálalás előtt minimum 12 órára tedd be a hűtőbe, hogy jól összeérjenek az ízek.
P:S: ha héjas a mandula, csak öntsd le forró vízzel, hagyd ázni picit,és utána a héja simán lejön róla 😉
Nálunk a család imádja a lazacot, ezért nagyon sokszor készítem. Ez az egyik kedvenc családi recept, Karácsonyra is bátran elkészíthetitek 👌😀
Halhoz:
lazac a család méretéhez igazítva
só
bor
halfűszer (nem muszáj)
olívaolaj
pici vaj
2-3 fokhagyma gerezd szeletelve
citromkarikák (3-4)
Zöldségekhez:
2 brokkoli
1 közepes cukkini
3 sárgarépa
2-3 kaliforniai paprika
4-5 gerezd fokhagyma
só
origánó
bazsalikom
kakukkfű
parmezán (ne sajnáld, mehet bőven)
Fehérboros mártás:
1 vöröshagyma felkockázva
1 dl száraz fehérbor
só
2 dl tejszín
1 ek mustár
1 ek parmezán
A brokkolit szedd rózsáira, a cukkinit és a paprikát darabold fel, a megtisztított répát karikázd fel. Egy tepsit kenj meg olívaolajjal, és mehet bele az előkészített zöldség. Add hozzá a fűszereket és forgasd jól össze az egészet, szórd meg a parmezánnal. Tedd bele a fokhagymát is.Locsold meg az egészet még egy kis olívaolajjal, és mehet 200C-ra a sütőbe kb. 20 percre.
Közben a lazacszeleteket sózd, borsozd, ha van kedvenc halfűszeretek, az is mehet rá :). Az olívaolajat melegítsd meg, szeleteld bele a fokhagymát, hagyd, hogy az olaj átvegye a fokhagyma aromáját. A lazacszeletek mehetnek a serpenyőbe, mellé tegyél egy kis vajat és a citromkarikákat, és a vajas-citromos-fokhagymás olajjal locsolgasd, miközben sül.Süsd meg mindkét oldalról a halszeleteket (kb. 8-10 perc alatt, itt még nem baj, ha nem sül át teljesen). Tedd rá a zöldségekre és mehet az egész vissza a sütőbe. Közben készítsd el a mártást :)
Egy pici olívaolajon pirítsd üvegesre a hagymát, öntsd fel a fehérborral és hagyd amíg az alkohol elpárolog. Sózd, borsozd, és adj hozzá 2 dl főzőtejszínt. Főzd kevergetve, majd adj hozzá 1 ek mustárt és 1 ek parmezánt.Ha szépen besűrűsödött, szűrd le, és locsold meg vele a halat és a zöldségeket.Voila :)
Guba nélkül nincs Szenteste, és a guba szent és sérthetetlen. Persze, gyönyörű a gubatorta, meg lehet cifrázni, de ahogy az öcsém megfogalmazta, " a gubát nem bántjuk". Ahogy Anyu készíti, úgy készül minden évben, és nekünk úgy a legfinomabb. Meleg mézzel meglocsolva. Fogadjátok olyan sok szeretettel a családi guba receptünket, amilyen szeretettel megosztom azt veletek :)
10 kifli
1,2 l tej
4 vaníliás cukor
kis vanília aroma
1 ujjnyi vaj
minden réteghez 2-2 ek mák és porcukor
Tetejére:
meglangyosított méz
A kifliket karikázd fel ujjnyi vastagra, szépen rendezd el egy nagy tepsin, és told be a 100C-ra előmelegített sütőbe, hogy kicsit szikkadjon/piruljon, mindkét oldalról. Közben a tejet tedd fel melegedni, add hozzá az ujjnyi vajat, a vanília aromát és a vaníliás cukrot.Ha a kiflik elkészültek, pár másodpercre dobd bele őket a langyos tejbe (adagonként). Egy sor tejbe áztatott kiflit teszel egy vajazott tűzálló tálba, megszórod 2 ek darált mákkal és 2 ek porcukorral, majd ismét egy sor tejbe mártott kiflikarika, mák, porcukor. Addig folytatod a rétegezést, amíg el nem fogynak a hozzávalók (ez a mennyiség kb 2 közepes tálra való).Mehet be az egész a 180C-os sütőbe, és addig süsd, amíg a teteje "kopogós" nem lesz. Tálalás előtt langyosíts egy kis mézet és azzal meglocsolva add asztalra.
A sütőt melegítsd elő 180 C-ra, a kuglófformát vajazd ki és szórd be liszttel. A vajat keverd habosra a cukorral és a vaníliás cukorral. Add hozzá egyenként a tojások sárgáját. A lisztet keverd el a sütőporral és csipet sóval, majd apránként add a keverékhez. A tojásfehérjét verd kemény habbá, és keverd szép óvatosan a tésztába.
Ekkor az elkészült tésztából vegyél ki 4-4 evőkanálnyit két kisebb tálba. Az egyikhez add hozzá a kávét, a másikhoz a Baileys-t.
A nagy dag tészta felét öntsd a vajazott-lisztezett kuglófformába, majd vékony rétegben öntsd rá a kávés tésztát, majd erre a Baileys-es tésztát. Öntsd rá a nagy adag tészta másik felét, tedd be a sütőbe és süsd tűpróbáig (sütőfüggő, de nagyjából 45-50 perc, tűpróbával ellenőrizzétek).
A krémhez keverd habosra a vajat a cukorral, majd add hozzá a mascarponet és a Baileys-t. Addig keverd mixerrel, amíg szép, egynemű krémet nem kapsz. Add hozzá a Nescafet (és esetleg egy kis kakaót). Az elkészült krémet öntsd a kihűlt/langyos kuglófra.
P.S: Én már nagyon sok kuglófot készítettem életemben, de nagyon őszintén, ez a legjobbak közé tartozik. Olyannyira, hogy idén biztosan el fogom készíteni Karácsony környékén.Bátran készítsétek el Ti is, ha szeretitek a tiramisut, ez is a kedvencetek lesz :) A receptet innen készítettem el, kivételesen nem variáltam rakta :)
Az olívaolajon pirítsd üvegesre az apróra vágott hagymát, majd add hozzá a felkarikázott újhagymát és a fagyasztott zöldségeket. Pirítsd az egészet még együtt pár percig, majd öntsd fel az alaplével- Főzd amíg a zöldségek majdnem készre főttek, majd add hozzá a cous cous-t, picit főzd, majd vedd le a tűzről, és lefedve hagyd 5-10 percig. Parmezánszeletekkel megszórva tálald.
Szeretek tekercseket készíteni, édeset is, sósat is, szerintem nemcsak finomak, hanem gyönyörűen is néznek ki 😇. Ezt a receptet innen próbáltam ki.
Most egy Schwarzwald tekercset hoztam nektek (vagy Feketeerdő tekercs), meggyel, csokival, isteni és kicsit sem bonyolult 👌😊. Így készítsétek:
Tészta:
6 tojás
120 gr liszt
120 gr cukor
pici só
vanília aroma/őrölt vanília
25 gr holland kakaó
Töltelék:
150 gr meggy (én fagyasztottal szeretem, a befőtt nekem túl édes)
2 ek meggylikőr
2 vaníliás cukor (elhagyható)
3 dl tejszín
1 kk porcukor
100 gr mascarpone
Tetejére:
reszelt étcsoki
A tojások fehérjét verd kemény habbá egy csipet sóval. A tojássárgákat keverd habsora a cukorral és a vaníliával, majd forgasd bele tojásfehérjehabot. Szitáld bele apránként folyamatosan forgatva a kakaóval elkevert lisztet. Ha ezzel megvagy öntsd a tésztát egy sütőpapírral bélelt nagy tepsibe (a sütőhöz járó nagyba), és 180 C-ra előmelegített sütőben süsd meg kb. 15 perc alatt. Rögtön borítsd ki a tésztát egy enyhén nedves konyharuhára (spricceld csak meg egy picit vízzel), úgy, hogy felül legyen a sütőpapír, amit ennél a pontnál húzz le, és a konyharuhával együtt tekerd fel szép szorosra a tésztát, tedd félre hűlni.
A meggyet jól csöpögtesd le, keverd jól össze a vaníliás cukorral és a meggylikőrrel. A mascarponet keverd el a porcukorral, majd a felvert tejszínhabbal. A tekercset kend meg a krém 2/3-ával, tedd rá a meggyet, tekerd fel, a maradék krémmel vond be és jó bőven reszelj rá étcsokit. Hagyd pár órácskára a hűtőben, hogy szépen összeérjenek az ízek, és kész is!Mehet az asztalra 😍
Nem tudom, mi van velem, de az elmúlt időben egyfolytában kávés sütiket készítek, és odáig vagyok tőlük, de tényleg! Hozom majd nektek mindet, szép sorjában 😁. Ezzel a karamellás-kávés kuglóffal kezdem, majd hozok Nektek Tiramisu tekercset és brutálisan finom Baylieses tiramisu kuglófot.Mind egytől egyik nagyon finomak 😍😍😍
Szóval, mutatom, hogy készítsétek:
1 margarin (250 gr)
220 gr cukor
pici só
5 tojás
340 gr liszt
1 zacskó sütőpor
3 kk Nescaffe
rumaroma
100 gr tejkaramella apróra vágva, vagy csokis karamell golyó
Mázhoz:
2 ek forró víz
2-3 kk Nescaffe
4 ek porcukor
A margarint keverd habosra, majd add hozzá a cukrot és a sót. Folyamatosan keverve add hozzá egyenként a tojásokat, majd a sütőporral elkevert lisztet. Oszd két részre a tésztát, és az egyikbe keverd bele a pici vízben feloldott kávét és rumaromát (vagy ha rumot használsz, abban oldd fel). A kuglófformát vajazd, lisztezd, majd váltakozva tegyél bele a világos és a sötét tésztából. Minden rétegre szórj karamellgolyót/vagy apróra vágott tejkaramellát. 180 C-ra előmelegített sütőben süsd tűpróbáig. Rácson hagyd kihűlni. A mázhoz a vízben oldd fel a kávét, és keverd bele a porcukrot, és csorgasd a kuglófra. Kész is😉😇
A recept a Dr Oetker Bögrés-poharas tészták szakácskönyvből lett elkészítve 😊
A fokhagyma gerezdeket (nem kell tisztítani, hanem héjastól) locsold meg egy kis olívaolajjal, sózd, borsozd, jól forgasd össze hogy mindenhova jusson az olívaolajból, majd tedd be 180 C-ra előmelegített sütőbe bő 30 percre. Közben a hagymát tisztítsd meg és vágd apróra, a vajon párold üvegesre. A sült fokhagymából nyomd ki belsejét, add a vöröshagymához, szórj rá kakukkfüvet ízlés szerint. Enged fel az alaplével, majd dobd bele a krumpli kockákat. Hagyd főni, amíg a krumpli megpuhul. Közben a bagett szeleteket locsold meg fűszeres olívaolajjal, és pirítsd meg a sütőben. Botmixerrel krémesítsd a levest, ha kell, adj hozzá még egy kis vegetát, sót, borsot. Minden tányérba reszelj egy jó adag parmezánt, majd szedd rá a krémlevest és a pirított bagettel tálald. Isteni :)
A lisztet keverd el a sütőporral, sóval, porcukorral. A tojásokat villával verd picit fel, add hozzá a tejet és az olívaolajat, majd az egészet keverd mixerrel szép, homogén tésztává. Pici olajat hevíts egy serpenyőben és süsd meg a palacsintákat, szép aranybarnára. Áfonyával, juharsziruppal tálald 😊.
A szerb konyha telis-tele van csodálatosan szép "pogaca"-val (pogaca - nagyobb, olyasmi, mint a pull apart bread, a családi asztalra kerül minden nagyobb ünnepkor, és mindenki tör belőle magának). Én nagyon szeretem, mert gyönyörű és finom. Elkészíteni meg egyáltalán nem bonyolult, ha ismeritek a technikát, amit most mindjárt meg is osztok veletek 😉.
(Férjem vicces kedvében volt, és bebókolt, hogy "Juj de szép oktopuszt sütöttél"😆😂, de azért nagyon ízlett neki. Készítsétek el Ti is!)
6 dl meleg víz
2 zacskó szárított élesztő (2x7gr)
1 kk cukor
1,5 ek só
2+2 ek olaj
900 gr -1 kg liszt
Kenéshez:
puha vaj/margarin
Tetejére:
1 tojássárgája 1 ek tejjel elkeverve
tökmag, szezámmag
A vizet melegítsd meg, add hozzá a cukrot és a szárított élesztőt, majd keverd el egy kis liszttel. Adj hozzá még egy kis lisztet, sót, és 2 ek olajat. A lisztet apránként adagold hozzá, amíg szép, egynemű, lágy tésztát nem kapsz (ez nagyjából 1 kg liszt lesz, vagy egy picivel kevesebb). Amikor szépen kidolgoztad a tésztát, adj hozzá még 2 ek olajat, gyúrd át, és lefedve hagyd kelni kb. 1 órácskát. Ezután borítsd lisztezett felületre, és
1. Oszd a tésztát 4 egyenlő részre.
2. A 4 részből 3-at ossz további 4 részre, egyet pedig 5-re, mindegyikből formálj kerek labdácskákat (nem kell nagyon nyomkodni, csak finoman, hogy ne jöjjön ki belőle a levegő)
3. 8 labdácskát egyenként nyújts ki kör alakúra, a köröket vágd félbe, ennek a félnek az egyik felét kend meg margarinnal, másik felét vízszintesen vagdosd be, majd tekerd fel tölcsér formában (tehát összesen 8x2=16 tölcsért fogsz kapni). Rendezd el őket egy sütőpapírral bélelt kerek formába körkörösen kívülre.
4. 4 db labdát nyújtsd kör alakúra, és helyezd egymásra úgy, hogy a legfelső kivételével megkened őket puha vajjal. Ezt követően a 4 rétegből álló kört 8 egyenlő részre vágod, az így kapott háromszögeket pedig a tölcsérekre teszed úgy, hogy a csücske 2 tölcsér közé kerüljön.
5. Ugyanezt megismételed további 4 labdával (tehát már csak 1 labda marad)
6. Az utolsó labdát nyújtsd kör alakúra, vágd be egy vágással a közepéig, és tekerd fel rózsa alakban, majd ezt tedd a pogaca közepébe.
Hagyd egy picit kelni amíg bemelegszik a sütő, majd kend le a tojás és a tej keverékével, díszítsd magvakkal ízlés szerint, és süsd 180 C-ra előmelegített sütőben kb. 45 percig.
Tutorial videot is találtok, ami alapján készítettem 😊👌👇 Készítsétek el bátran!💓
A margarint keverd habosra a cukorral, majd egyenként add hozzá a tojásokat. A banánt törd össze villával, locsold rá a citromlevet, add hozzá a kókuszt, és a tejet, majd add az előző masszához. Végül add hozzá a sütőporral elkevert lisztet, keverd szép egynemű tésztává. Vegyél el a tésztából pár ek-nyit, és keverj bele egy kis kakaót,és egy sütőpapírral bélelt kenyérformába váltogatva tegyél a világos és a sötét tésztából. 180 C-ra előmelegített sütőben süsd bő fél óráig (tűpróba).
A zabpelyhet keverd össze a chia maggal, fahéjjal, víz és tej keverékével. Fedd le fóliával, és tedd be egy éjszakára a hűtőbe. Mielőtt fogyasztanád, mehet rá egy réteg felkarikázott banán, rá a görög joghurt, majd a tetejére még egy sor banán, pirított mogyoró, csokipasztilla és méz ízlés szerint 👌👌👌
A karajszeleteket klopfold ki, majd mindkét oldalról sózd, borsozd, és szórd meg vegetával. Forgasd lisztbe a hússzeleteket, majd forró olajban süsd annyi ideig, hogy szép aranyszínű kéreg süljön rájuk.A húst tedd egy edénybe, és önts rá annyi vizet. hogy nagyjából 1 ujjnyira ellepje őket. Közepes lángon lefedve rotyogjanak kb. fél órát, közben időnként rázogasd meg az edényt. Add hozzá a megtisztított, negyedelt csiperkegombát és főzd tovább, amíg szépen be nem sűrűsödik a szósz (időről időre rázogassad meg egy kicsit). Ekkor add hozzá a tejfölt, mustárt és egy kis apróra vágott petrezselymet, és főzd még pár percig. Isteni finom, mind a tíz ujjatok megnyaljátok utána 😉😍.
Ha még nincs linzertorta receptetek, ezt nagyon jó 💓vel tudom nektek ajánlani 😍. És ugye hogy csodaszép?
Tészta:
125 gr vaj
125 gr cukor
1 vaníliás cukor
1 tojásfehérje
1/2 tojássárgája
125 gr darált dió (eredeti recept szerint mandula, de dióval is isteni)
200 gr liszt
1 kk sütőpor
0,5 kk szegfűszeg
1 csapott kk fahéj
pici só
Töltelék:
kb. 100 gr lekvár
Tetejére:
másik 1/2 tojássárgája elkeverve 1 ek tejjel
A tészta hozzávalóit jó alaposan dolgozd össze, majd egy lisztezett deszkán gyúrd sima tésztává. Oszd 2/3-1/3 arányban szét a tésztát, majd a nagyobbik részt tedd egy piteforma aljába, kend meg a lekvárral, majd a maradék tésztából készíthetsz rácsokat, vagy szaggathatsz formákat, ahogy én is tettem ( a lekvárból nem érdemes sokkal többet tenni, még ha jó ötletnek is tűnik elsőre a sok töltelék, de túl édessé teheti a tortát, úgyhogy csak csínján vele 😉). A maradék fél tojássárgát keverd el a tejjel és kend le a pite szélét és a rácsot/szaggatott formákat. Mehet a 180C-ra előmelegített sütőbe, amíg szép aranybarnára nem sül, nagyjából fél órára, vagy picivel többre.Hagyd hűlni, és már szeletelheted is 😀!
A recept A legjobb Dr. Oetker sütemények könyvből lett kipróbálva.
A krumplit főzd meg, vigyázva, hogy ne főzd szét. A fokhagymát vágd apróra a petrezselyemmel, és keverd össze az olívaolajjal.
A halat sózd, borsozd és szórd meg hal fűszerkeverékkel mindkét oldalról, majd szedd falatnyi darabokra, keverd össze a fokhagymás petrezselymes olívaolajjal. A krumplit hámozd meg és vágd ujjnyi vastag karikákra.
Egy tűzálló tálad kenj meg vékonyan olívaolajjal, mehet bele a krumplikarikák fele (sózd, borsozd), erre az összes hal, majd a maradék krumplikarika (sózd, borsozd), kapribogyó ízlés szerinti mennyiségben, majd az egészre öntsd rá a fehérbor+víz keverékét.
Alufóliával lefedve 180 C-on süsd bő fél órát, majd az alufóliát levéve süsd addig, amíg a krumpli szép aranybarna színt nem kap.
2,5 dl aszalt gyümölcs és dió/mogyoró stb (nálam füge, mazsola, dió és narancshéj)
A tojásfehérjét verd kemény habbá pici sóval, majd folyamatosan keverve add hozzá a 2 féle cukrot. Mérd ki a lisztet, és vegyél el belőle annyit, amennyivel szépen össze tudod forgatni az apróra vágott aszalt gyümölcsöket és a diót. Most váltakozva add a masszához az olajat és a lisztet, legvégül pedig kanállal forgasd bele az aszalt gyümölcsöket. Vajazott-lisztezett formában süsd 180 C-ra előmelegített sütőben fél órácskát (tűpróba).
P.S: Ha kevesebb tojásfehérjéd van, az sem baj, akkor pl ha 2 dl a tojásfehérje, 2 dl lesz a többi is, az olaj pedig 1 dl.Készítsétek el bátran, finom, egyszerű, és sokáig eláll.
1 kk vegeta (ez lehet furán hangzik, de nem az! Az előcsomagolt salátafűszerekben is ilyesmi van 😉)
pici sumac (ez el is maradhat, de én imádom az ízét )
A zöldségeket jó alaposan mosd meg, csöpögtesd le. A sárgarépát hámozd meg, és reszeld le a reszelő nagy lukú oldalán, ugyanígy a retket is. Karikázd fel az újhagymát, a megmosott salátaleveleket pedig tépkedd falatnyi darabokra. Keverd össze a citromlevet, a vizet, olívaolajat, ecetet és a fűszereket , öntsd rá az előkészített zöldségekre és jól forgasd össze az egészet.
A sütőtökös dolgokat inkább télen sütöm, de mostanában annyira hideg van kint, hogy úgy döntöttem, előszedem azt a 2x 2dl lefagyasztott sütőtökpürét, ami még ott lapult a mélyhűtőben. A gyerekek amúgy is mindent imádnak, aminek mézeskalács íze van, évszaktól függetlenül 😊. Ha esetleg pont nincs ki a 400 gr a sütőtökből, nyugodtan pótoljátok ki reszelt sárgarépával a hiányzó mennyiséget 😊.
3 tojás
150 gr vaj/margarin
150 gr cukor
400 gr sült sütőtökpüré
3 ek méz
1 kk fahéj (cimet)
1 kk mézeskalácsfűszer
300 gr liszt
1 sütőpor
A tojásokat keverd habosra a vajjal/margarinnal, majd add hozzá a sütőtökpürét és a mézet. A lisztet keverd el a fűszerekkel és a sütőporral, és add az előző masszához. A tésztát öntsd vajazott-lisztezett formába, és 180 C-ra előmelegített sütőben süsd tűpróbáig.
P.S: A sütési idő függ a formától. Ha pl. ilyen formában sütitek, mint én most, nekem kellett bő 50 perc, hogy teljesen átsüljön. Ha hagyományos kuglófformában sütöd, már olyan 35 perc után megnézheted, hogy hogy áll
A tészta hozzávalóit addig gyúrd, amíg szépen össze nem áll egynemű masszává (előbb a vajat morzsold el a liszttel, majd add hozzá a többi hozzávalót is). Tedd pár órára vagy 1 éjszakára hűtőbe, majd adagonként sodorj ujjnyi vastag rudakat a tésztából és formálj belőle kifliket. Sorakoztasd őket sütőpapírral bélelt tepsibe, és süsd világosra 180 C-ra előmelegített sütőben. Még melegen forgasd őket vaníliás porcukorba.
A vajon pirítsd meg a felkockázott répát, petrezselymet és a zellert. Add hozzá az apróra vágott hagymát és a felkockázott csirkemellet, sózd borsozd, és kevergetve pirítsd, amíg a hús kifehéredik, a hagyma pedig üveges lesz. Sózd, borsozd, add hozzá a tárkonyt, majd öntsd fel az alaplével. Főzd addig, amíg minden szinte szép puhára főtt, majd add hozzá a zöldborsót, facsard bele a citrom levét is. A tejfölt keverd el csomómentesre a liszttel kézi habverővel, és adj hozzá pár merőkanálnyit a levesből, hogy kiegyenlítődjön a hő, keverd még egyszer szép csomómentesre, majd add az egészet a leveshez. Pár percig még hagyd főni, amíg kicsit összesűrűsödik, és már tálalhatod is 👍😊
A margarint, túrót, lisztet és a sót jó alaposan dolgozd össze, és fóliába csomagolva tedd egy éjszakára (vagy ha sietsz, pár órára) a hűtőbe. Másnap lisztezett munkafelületen nyújtsd ki a tésztát, majd hajtogasd át egyszer (fentről középre, lentről felfelé, jobbról középre, majd átfeded balról középre az egészet). Nyújtsd 1 cm vastagra és szaggass belőle kis pogácsákat.
Sütőpapírral bélelt tepsibe sorakoztasd őket, kend le őket a tojással és szórd meg szezámmaggal. 180 C-ra előmelegített sütőben süsd szép aranybarnára.
Hoztam nektek egy isteni brownies receptet. Tudom, hogy nagyobbra szokták vágni, de én most ilyen falatnyikra daraboltam, mert tényleg tömör csokis gyönyör 😊. Melegen vaníliafagyival, és hidegen is mmmmm 😍
3 tojás
225 gr porcukor
225 gr vaj
225 étcsoki
100 gr liszt
100 gr holland kakaópor
csipet só
A vajat melegítsd össze az étcsokival vízgőz felett. A tojást keverd jó habosra a porcukorral, hogy szép sűrű legyen. Add hozzá a kicsit kihűlt csokis vajas keveréket, majd a kakaóporral és a csipet sóval elkevert lisztet.Öntsd az egészet egy sütőpapírral bélelt, közepes tepsibe, és süsd 160C-ra előmelegített sütőben kb. 30 percig (vagy sütőtől függően picit tovább).
Szeretem őket készíteni, mert finomak, és nagyon szép színessé teszik az asztalt. A család pedig imádja😎.
Ajváros tekercshez:
4 tojás
2 dl joghurt
5 ek ajvár
4 ek rétesliszt
1 sütőpor
só
Spenótos tekercshez:
4 tojás
2 dl joghurt
5 ek spenót (fagyasztott, felengedett)
fokhagyma (friss, vagy por is jó)
4 ek rétesliszt
1 sütőpor
só
A tekercs hozzávalóit csak simán, a leírt sorrendben keverd össze, majd öntsd sütőpapírral bélelt nagy tepsibe. Süsd meg 180 C-ra előmelegített sütőben kb. 25 perc alatt. Egy konyharuhát spriccelj meg hideg vízzel (kb. mint vasaláskor), és borítds rá a megsült tésztát, úgy, hogy felülre kerüljön a sütőpapír. A papírt húzd le, majd a konyharuhával együtt szépen, még melegen tekerd fel. Hagyd hűlni, majd töltsd meg ízlés szerint, és tekerd vissza tekercsformába. Tálalásig alufóliába csomagolva tartsd a hűtőben.
Töltelék ízlés szerint 😊. Én a spenótost metélőhagymás vajkrémmel és friss újhagymával készítettem, az ajvárosat pedig körözöttel és paprikával töltött olívával töltöttem. Lehet egyébként krémsajt + sonka + csemegeuborka, vagy bármi más is, amit szerettek.
Nem is gondolnátok, mennyi mindent lehet ajvárral készíteni😀. Persze a pljeskavica meg a csevap mellé egyértelmű, de millió egy más módon is fel tudjátok használni. Nálam most egy nagyon finom ajváros kocka készült, mutatom hogyan:
5 tojás
200 gr tejföl
100 gr ajvár
9 ek finomliszt
1 sütőpor
1/2 kk só
Krém:
1/2 fej vöröshagyma apróra vágva
100 gr ajvár
200 gr tejföl
150 gr reszelt sajt
só
bors
Tetejére:
reszelt sajt
szeletelt csemegeuborka
A tojások fehérjét verd kemény habbá egy kis sóval, majd a sárgáját keverd össze a tejföllel és az ajvárral. Add hozzá a lisztet és a sütőport, majd a tojásfehérje habot.Sütőpapírral béleld ki a sütő nagy tepsijét, és arra oszd el egyenletesen a tésztát, majd süsd kb. 0,5 órát 180 C-ra előmelegített sütőben. Hagyd teljesen kihűlni, addig keverd össze a krém hozzávalóit. A tésztát vágd középen két egyenlő részre, majd az első lapot kend be a krém felével, tedd rá a második fél tésztát, és kend be a tetejét is és az oldalát is a krémmel. Hagyd pár órát hűtőben, hogy a tészta megpuhuljon a krémtől.Szórd meg tálalás előtt reszelt sajttal és díszítsd kedvedre vékonyra szelt uborkával/olívával, apróra vágott petrezselyemmel, amivel szeretitek.
A banánokat villával törd össze, majd add hozzá a tojásokat, az eritritet (vagy nádcukrot/sima cukrot), az olajat és a joghurtot. A két féle lisztet (mehet az egész sima lisztből is) keverd össze a fahéjjal, csipet sóval és a sütőporral, majd add az előző masszához. A fügét és a mogyorót/diót vágd össze, és pici liszttel forgasd össze, majd add ezt is az előző masszához. Sütőpapírral bélelj ki egy kenyérformát, öntsd bele a tésztát és a tetejét szórd meg tetszés szerint dióval, mogyoróval és szeletelt mandulával. 180 C-ra előmelegített sütőben süsd tűpróbáig (kb. 45 perc). Az én gyerekeim mézet csorgattak rá, úgy szeretik :)
Ezt nagyon gyakran készítem előételnek, mert nagyon szépet mutat, hogy három különböző színt teszel az asztalra😍. Adj mellé koktélparadicsomot, sajtokat és leheletvékonyra szelt sonkát✌. Nálam lesz a Húsvéti asztalon is.
Tésztához:
3 tojás
1 bögre joghurt
1,5 bögre túró
1,5 bögre olaj
1 bögre tej
2 bögre finomliszt
2 bögre kukoricaliszt
2 kk só (csapott)
1 sütőpor
És még:
2 ek ajvár
1 maréknyi fagyasztott spenót felolvasztva
fokhagymagranulátum
2 marék fekete olívabogyó felszeletelve
szezámmag a tetejére
A tojásokat, joghurtot, túrót, olajat, tejet jó alaposan keverd össze. Add hozzá a sót, a két féle lisztet és a sütőport. Jó alaposan dolgozd össze, majd oszd 3 egyenlő részre. Az egyik adaghoz add az ajvárt, a másikhoz add a spenótot és a fokhagymaport, míg a harmadik, sárgán maradó tésztába keverd bele a felszeletelt olívabogyót. Közben melegítsd elő a sütőt 200 C-ra. Egy muffin sütőt bélelj ki papírkosarakkal, és mindegyiket töltsd 3/4-ig a tésztával. Tetejére szórj szezámmagot vagy magkeveréket. Süsd szép aranybarnára kb. fél óra alatt.
P.S: Ebből az adagból 24 muffint kapsz, 2,5 dl-s bögrével mérve a hozzávalókat. A spenótos verziót készítheted sült hal mellé is 👍